KOSZYK

Znakowanie

 Sitodruk

Sitodruk jest wykorzystywany do drukowania jedno- i wielobarwnych nadruków. Drukujemy na tekstyliach, papierze, tekturze, foliach i tworzywach sztucznych. Do sitodruku używamy farb plastizolowych, wodnych i rozpuszczalnikowych. Drukujemy skomplikowane nadruki na koszulkach, zdjęcia, rozbawienia CMYK, rozbarwienia spotowe, przejścia tonalne, rastry stochastyczne, stosujemy farby puchnące, wypukłe, brokatowe, złocenia, efekt zamszu, efekt wody, farny fluorescencyjne czy luminescencyjne.

Sitodruk na koszulkach, parasolach, torbach.

Jest najtrwalszą techniką nanoszenia nadruków na bawełnie, nylonach, skórze, poliestrze, papierach, foliach, plastikach i innych podłożach. Technika ta pozwala na wykonywanie nadruków wg kolorystyki PANTONE, jak i CMYK – odwzorowujących projekty wielokolorowe z tonalnymi przejściami. Metoda ta charakteryzuje się dużą wytrzymałością podczas użytkowania i prania odzieży, długotrwałym utrzymaniu barw nadruku, oraz niską ceną przy większych nakładach.

Sublimacja

Transferowy druk sublimacyjny to rodzaj wysokojakościowego zadrukowywania białych podłoży poliestrowych takich jak tkaniny, dzianiny, ceramika, płyty meblowe czy nawet blachy. Podczas tego procesu specjalne farby drukarskie zawierające barwniki sublimacyjne nadrukowane są najpierw dowolną techniką na papier, a dopiero potem przedrukowywane na podłoża poliestrowe za pomocą płaskich termopras lub prasy rolowej. Druk sublimacyjny daje możliwość wydrukowania absolutnie dowolnego wzoru. Charakteryzuje się on wysoką precyzją i doskonałym odzwierciedleniem kolorystycznym. Technika nie wymaga dodatkowej obróbki takiej jak płukanie lub suszenie, a proces jest w pełni ekologiczny.

Tampondruk

Technika nakładania farby za pomocą miękkiego płaskiego stempla zwanego tamponem. Druk tamponowy charakteryzuje się trwałością i dużą wszechstronnością zastosowań. Rodzaj materiału, na który będzie naniesiony nadruk jest bardzo szeroki – są to wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, metale, drewno itp. Posiadane tamponiarki od 1 do 4 kolorów pozwalają na wykonywanie prostych kilkukolorowych nadruków na wszelkiego rodzaju powierzchniach. Nadruki tamponowe charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością, nawet drobne napisy (wysokość czcionki ok. 3 mm) pozostają czytelne.

 

 

Druk cyfrowy DTG

Jedną z najnowocześniejszych technik znakowania odzieży jest druk cyfrowy DTG, który z niezwykła precyzją i dokładnością oddaje nawet drobne elementy projektu. Doskonale nadaje się do druku wielokolorowych zdjęć. Za pomocą druku bezpośredniego DTG znakuje się głównie odzież bawełnianą: koszulki, polówki, topy, bluzy, a także torby. Alternatywna metoda względem sitodruku, która do znakowania wykorzystuje specjalne drukarki przenoszące projekt bezpośrednio na powierzchnię tkaniny. Druk bezpośredni DTG służy głównie do znakowania odzieży bawełnianej, jednak istnieje możliwość druku na materiałach z niską domieszką poliestru. Nadruk może być umieszczony z przodu lub z tyłu koszulki, jak również na rękawkach. Na cenę druku DTG mają wpływ: ostateczny nakład, wielkość nadruku, a także kolor materiału, na który zostanie naniesiony projekt. W przypadku kolorowych tkanin zawsze kładziony jest biały poddruk pod całością, który zapewnia większą trwałość nadruku oraz idealne nasycenie kolorystyczne. Odmiennie, niż w przypadku sitodruku, ilość kolorów użytych w projekcie nie ma wpływu przy wycenie. Druk DTG daje możliwość personalizacji odzieży poprzez nanoszenie różnych projektów na odzież. Dlatego doskonale sprawdza się zarówno dla niskich (już od 1szt.), jak i wysokich nakładów.

Tłoczenie i hotstamping

Tłoczenie to elegancka i subtelna metoda znakowania, polegająca na odciśnięciu pod silnym naciskiem prasy wypukłego znaku z uprzednio przygotowanej matrycy. Matryce najczęściej wykonuje się z mosiądzu zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem graficznym. Umieszcza się je w maszynie tłoczącej pod którą kładzie się przeznaczony do znakowania produkt, wykonany ze skóry naturalnej lub syntetycznej.

Szlachetniejszą techniką tłoczenia jest hot-stamping, zwany również termodrukiem, hot-printem, złoceniem, srebrzeniem gdzie tak samo robi się odcisk za pomocą matrycy, ale dodatkowo używa się złotej lub pigemtowanej folii na której znajduje się warstwa termotopliwego kleju. Matryca podgrzewana jest do ok. 100°C. Poprzez silny nacisk tłocznika obraz przenoszony jest na podłoże i przykleja się do niego warstwa metaliczna folii dokładnie w takim kształcie, jaka była grafika matrycy.

Grawerowanie

Grawerowanie laserem YAG do metali oraz laserem CO2

Niezwykle trwała, precyzyjna oraz elegancka technika znakowania artykułów reklamowych. Stosowana do wszystkich twardych powierzchni: metalu, drewna, skóry, plastiku, szkła, papieru, akrylu, korka, tkaniny, gąbki, marmuru, matte, nylonu, metali lakierowany, laminatu, bambusa, tektury, ceramiki, kompozytu, poliesteru, gumy, silikonu, glazury itp.

Kolor graweru uzależniony jest od rodzaju materiału, z jakiego wykonany jest znakowany przedmiot. Do znakowania artykułów reklamowych tą techniką używamy laserów Co2 oraz YAG.

Haft komputerowy

Haft to jedna z najstarszych technik zdobienia materiałów. Wzory wyszywane nićmi to efektowna, elegancka i praktycznie niezniszczalna forma znakowania. Technika ta wyróżnia się trwałością i odpornością na ścieranie i odbarwianie. Stosowana jest przede wszystkim na czapkach, torbach, ręcznikach, tekstyliach. Nasza oferta obejmuje wykonanie haftu do 12 kolorów.

Oferujemy również haft trójwymiarowy – 3D, będący dużo ciekawszą wersją tradycyjnego haftu płaskiego. Często haft 3D stosowany jest w hafcie reklamowym dla lepszego wyróżnienia logotypu firmy.

Termotransfer

Termotransfer to technika znakowania polegająca na termicznym wgrzaniu logotypu w dany materiał. Początkowo na specjalnym papierze transferowym przygotowywany jest logotyp, który następnie jest przenoszony na znakowaną powierzchnię przy użyciu prasy termicznej wytwarzającej wysoką temperaturę – około 150 °C. Druk ten najczęściej stosuje się jako alternatywę dla sitodruku, na materiałach o „trudnej” charakterystyce, mogących się topić w wysokiej temperaturze potrzebnej do utwardzenia farby sitodrukowej lub do nadruku w miejscach nietypowych takich jak kołnierzyki, kieszonki, czapeczki itp.

Termotransfer zapewnia wysokie nasycenie kolorów, dzięki czemu nanoszone nadruki mają czyste i wyraźne krawędzie. Technika ta pozwala na bardzo wierne odwzorowanie logotypów wielokolorowych, na co nie pozwalają tradycyjne techniki sitodruku. Obraz odznacza się wysoką wiernością kolorów. Wykorzystywanie termicznego wygrzewania materiału transferowego powoduje, że nadruk jest trwały przez lata.

Druk UV

Druk UV bezpośrednia cyfrowa metoda znakowania w jakości fotograficznej, odporna na zdrapywanie, wodę, wilgoć oraz promienie słoneczne. Nadruk dobrze przylega do dowolnego podłoża: blachy lakierowanej, drewna, tworzywa sztucznego. Druk UV pozwala na dokładne odwzorowanie kolorów – full color. Krótki proces przygotowalni zmniejsza koszty nadruku nawet przy niewielkim nakładzie.

 Naklejka epoksydowa

Jest to specjalny rodzaj naklejki, której podkład stanowi zadrukowana folia samoprzylepna, pokryta elastycznym tworzywem (żywicą poliuretanową). Gotowa naklejka jest elastyczna, ma grubość do ok. 2 mm, oraz piękny lustrzany połysk dając efekt naklejki 3D. Naklejki epoksydowe są odporne na urazy mechaniczne, promienie UV i wodę. Jest to uniwersalny, trwały i stosunkowo tani sposób oznakowania wszelkiego rodzaju drobnych gadżetów, gdzie nadruk inną techniką jest problematyczny, nietrwały lub kosztowny.